Bejlek v Melbourne cítí pohodu !!!

Oproti loňsku jsem sebevědomější, říká

První Češkou, která nastoupila ve druhém kole kvalifikace na letošním Australian Open, byla Sára Bejlek. Proti nejlepší Indce současnosti Ankitě Rainaové nastoupila ve velkém stylu. Druhý set sice přinesl komplikace, ale Bejlek si s nimi poradila a v pátek se střetne v bitvě o postup do hlavní soutěže s Nizozemkou Lesley Pattinamaovou Kerkhoveovou.

„Začala jsem výborně a suverénně a z mé strany se toho vlastně po prvním setu tolik nezměnilo,” líčila Bejlek utkání. První sadu ovládla za pouhých 26 minut poměrem 6:1. Ve druhé však sedmnáctiletá Češka začala ztrácet. „Ona prostě jenom začala hrát o moc líp. Uvolnila se a možná si řekla, že nemá co ztratit. Já navíc přidala pár nevynucených chyb a najednou jsem byla dva brejky dole. Nakonec jsem to ale zvládla. Určitě je to cenné vítězství, protože Rainaová má trochu jinou hru než spousta Evropanek. I já jsem tomu musela svou hru uzpůsobit,” zůstala Bejlek pokorná.

Závěr druhého setu zvládla mladá Češka bravurně. Od stavu 2:5 už nepovolila soupeřce ani gem. „Trochu jsem opustila taktiku, na které jsme byli domluvení a trenér mi připomněl, čeho bych se měla držet. Hlavně jsem ale zůstala v klidu, i když jsem byla dva brejky dole. Věděla jsem, že kdyby takhle hrála pořád, tak by nebyla na světě dvoustá, ale padesátá.”

ZDROJ