Dvě češky uspěly v kvalifikaci na ATX Open

V neděli skončil dvoukolový kvalifikační turnaj, jehož cílem bylo určit soutěžící na šest otevřených pozic ve dvouhře ATX Open.

Mezi kvalifikanty je zastoupeno pět zemí, mezi nimi jedna Američanka Sachia Vickery , jedna Kanaďanka Rebecca Marino , jedna Australanka Olivia Gadecki , jedna Francouzka Jessika Ponchet a dvě Češky Sara Bejlek a Tereza Martincová .

Kvalifikanti jsou také ve věku od 18 (Bejlek) do 33 (Marino).

Levoruká Bejleková postoupila bez ztráty setu a rozehrála své soupeřky 6-3, 6-2 a 6-1, 6-2 a na kurtu strávila dohromady necelé dvě hodiny.

Vickery, 28letá hráčka z Miramaru na Floridě, čelila většímu odporu na cestě ke dvěma třísetovým vítězstvím nad Carol Zhao v prvním kole a Američankou Elvinou Kalieva v neděli.

Marino, dvojnásobná hráčka roku v tenisové Kanadě, v sobotu vyřadila z kvalifikace nejmladší soupeřku Lylu Middleton (14) a v neděli se odrazila z jednoho setu na lepší Gabrielu Lee.

Gadecki v neděli postoupil přes Američanku Shelby Rogersovou poté, co Rogersová musela ve druhém setu předčasně odstoupit kvůli zranění.

Ponchetová měla tu čest zajistit si první ze šesti pozic v hlavní remíze, když před obědem porazila Američanku Liv Hovdeovou 6-4, 7-6 (4).

A nakonec, podobně jako její Češka, postoupila Martincová ve dvou setech přes Katarzynu Kawovou a Yulii Starodubtsevovou.

Při zajímavé remíze se čtyři kvalifikanti utkají v úvodním kole s jedním z pěti nejlepších nasazených turnajů, zatímco zbývající dva – Marino a Vickery – se utkají proti sobě.

Proti nasazené jedničce Anhelině Kalininové se Bejlek snaží vyhrát svůj první zápas na okruhu WTA Tour v kariéře.

Main draw začíná dnes 26. 2. 2024