Strhující energie Sáry Bejlek !

Svět se diví, jak maličká Češka drtí ruské ranařky.

Rychlé nohy, vynikající houževnatá obrana a potom bez varování brutální útok, na který překvapená soupeřka není schopná reagovat. Osmnáctiletá česká naděje Sára Bejlek v Madridu svou specifickou hrou a průlomem do elitní společnosti zaujala svět tenisu.

Už na podzim psaly oficiální stránky organizace WTA o „157 centimetrů vysokém uragánu“.

Bejlek coby členka „nové české vlny“ měla být dle analýz jedním z talentů, které se dříve či později přihrnou do světové špičky.

Aktuální špičkově obsazený turnaj v Madridu nabízí první skutečně neprůstřelné důkazy o reálném základu podobně odvážných predikcí. 

Bejlek na šestý pokus uspěla v utkání hlavní soutěže na okruhu WTA. Po zvládnuté kvalifikaci si ve středu ve španělském hlavním městě připsala rovnou premiérový triumf nad hráčkou první padesátky.

A v pátek zašla ještě o level dál.

Po Anně Blinkovové za sebou nechala i další ruskou hrozbu Annu Kalinskou, dívku, která už letos mimo jiné ulovila skalpy absolutních superstars: Igy Šwiatekové a Coco Gauffové.

„Naprosto neuvěřitelný první set od Sáry Bejlek. Tohle je další z dlouhé řady českých talentů,“ divila se nadšená komentátorka v přenosu WTA po první sadě, kterou osmnáctiletá debutantka na turnajích kategorie 1000 ovládla jasně 6:1.

„Je před ní úžasná budoucnost,“ rozplývala se o pár desítek minut později, když Bejlek proměnila mečbol a pětadvacátou nejlepší hráčku planety vyřadila přesvědčivě ve dvou setech.

ZDROJ: sport.aktualne.cz