Z Hrušovan se vydala za slávou !

Osmnáctiletá Bejlek ohromuje v Madridu, stovka je čím dál blíž.

Na radnici v Hrušovanech nad Jevišovkou odkryli před pár lety fresky, které zde ještě jako neznámý malíř vytvořil Alfons Mucha. Není to ale zdaleka jediná zajímavost, kterou městečko nedaleko rakouských hranic oplývá. Momentálně mu dělá čest i tamní rodačka Sára Bejlek.

Pro spoustu lidí zatím celkem neznámé jméno. Osmnáctiletá tenistka ale na antuce v Madridu uhrála už čtyři výhry a ve virtuálním světovém žebříčku se posunula o 15 míst na 121. příčku.

V kvalifikaci vyběhla s bývalou dvanáctkou WTA Belgičankou Wickmayerovou. A v hlavní soutěži si poradila i s mnohem výše postavenými ruskými soupeřkami Blinkovovou (45.) a Kalinskou (25.). Ve třetím kole čeká českou naději v neděli Američanka Ashlyn Kruegerová (70.).

Už v roce 2022 byla přitom Bejlek nejmladší hráčkou mezi 128 tenistkami na US Open, ze čtyř zápasů v hlavních soutěžích grandslamů však prozatím ještě žádnou výhru nevytěžila. „Zjistila jsem, že potřebuju trénovat víc a tvrději,“ řekla v rozhovoru pro WTA.

S koučem Jakubem Kahounem také udělala za poslední měsíce evidentní pokrok. Koncem roku vyhrála turnaje v Itálii a v Chile, kde porazila i semifinalistku French Open 2020 Ninu Podoroskou z Argentiny. Její tenis nabral větší grády, je běhavý, energický, Bejlek jako levačka je navíc hůř čitelná. A dokáže soupeřky dostat pod tlak, i když má jen 157 cm.

„Dominika Cibulková měří 160, ale byla ve finále Australian Open a vyhrála Turnaj mistryň,“ připomněl expert Sport.cz Jan Kukal, který mimochodem přesvědčil Ivana Lendla, aby začal sbírat Muchovy plakáty a vytvořil z nich jedinečnou kolekci.